Domů Magazín Fialová v ložnici – proč ne?

Fialová v ložnici – proč ne?

4886
0

Fialová barva je ve všech svých odstínech velmi zajímavá. Pro interiér je to barva skvělá, protože se hodí do jakékoliv místnosti a je adaptabilní pro všechny styly. Dokonce i nábytek ve fialové barvě dokáže perfektně oživit interiér a probudit v něm rafinovanost i originalitu. Z této barvy rozhodně srší půvab a krása.

Fialová v ložnici

Je to barva považována za intimní, proto se výtečně do ložnice hodí. Navozuje romantickou a příjemnou atmosféru, podporuje libido. Ovšem myslete na to, že všeho moc škodí, proto i s fialovou barvou nepřehánějte. Hodně fialové v ložnici může způsobit nespavost. Volte ji spíš jako druhou, doplňkovou barvu.

Charakter fialové

Fialová barva vzniká spojením červené a modré. Červená je energická, agresívní, výrazná, zatímco modrá symbolizuje pohodu a klid. Fialová je tudíž barvou neutrální a hodící se téměř do každé místnosti. Je mystická, tajemná a docela impulzívní a z fádní ložnice tak můžete vyčarovat zajímavé místo k odpočinku, protože jde zároveň o barvu rozjímání. Ložnici skvěle doplní i fialové svíčky. A jaké další barvy se k ní hodí? Mimo bílé a černé lichotí fialové i fuschiová, starorůžová, šedá, ořechová. Opravdu je z čeho vybírat.

Spojení fialové a bílé

Na první dojem se vám může fialová ložnice zdát chladná, ale hned na druhý dojem zjistíte, že je vysoce útulná a magická. Ideálním spojením s fialovou je bílá, která vnese svěžest. Co takhle vyzkoušet bílou postel, fialkové povlečení a doplňky.

Spojení černé a fialová

Nádhernou kombinací je i černá a fialová. Černá nebude působit tak smutně, fádně, ale naopak ještě více vynikne její elegance. Máte-li černé skříně či komody a postel, pak je zkuste doplnit o světlejší tón fialové barvy. Ať už vymalujete jednu stěnu fialovou nebo vyberete pro toto spojení jiné vybavení interiéru. Kobereček, lampičky, polštáře.

Předchozí článekJak zařídit malou koupelnu?
Další článekÚtulné bydlení