Domů Architektura Bydlení podle různých stylů

Bydlení podle různých stylů

65220
1

V dnešním světě panuje naprostá svoboda, co se módy týče. Ta se promítá nejen do světa oděvů, make-upu a kosmetiky, ale i nábytku a celkového bytového vybavení. Proto můžeme vídat mnoho různých stylů. Někdo preferuje pouze jeden jediný, ale jiný tápe a rozhoduje se mezi třemi. Výhodou je, že některé se dají nenásilným způsobem kombinovat. Pojďme se společně podívat na některé styly bydlení, a čím se takové bydlení vyznačuje.

Vintage bydlení

Vintage styl vnáší do interiéru úžasný pocit, že jsme doma. Slovo „vintage“ označovalo původně ročníkové víno, ale s postupem času se rozšířilo také na označení designových předmětů vyrobených v dobách dávno minulých. Tento nábytek dýchá historií. Najdete-li na půdě po babičce starou komodu či jiný kus nábytku, není nic snadnějšího než ho oprášit, vylepšit a šup s ním do vašeho interiéru. Pokud přístup k nábytku staršího data nemáte, pak lze koupit i nový originální nábytek s patinou, který vypadá jako ten, který se dotkl historie.

Steampunk bydlení

Tento styl je vhodný pro všechny dobrodruhy a snílky. Připomíná tak trochu pohádku. Založen je na technologii parních strojů. V takovém interiéru nechybí elegance z viktoriánské Anglie, ale i dekorace z fantaskního sci-fi světa. Možná na vás působí chaoticky, ale rozhodně jde o luxusní a propracované, extravagantní a nevšední bydlení. Trošku připomíná styl industriální, ale je více barevný s notnou dávkou fantazie, jakoby vystřižen z knížek Julese Verna.

Industriální bydlení

Dostávám se k výše zmíněnému industriálnímu bydlení. Ačkoliv jde o styl surový, je velmi příjemný a útulný. Nerozlučně je spojen s lofty (byty zbudovány z bývalých továren). V takovém bytě budete mít hodně kovu, neopracovaného dřeva, odhaleného potrubí, cihel či betonu. Pro tento styl využijete vše, co leží v garážích, stodolách, na půdách v zapomnění. S trochou fantazie mohou i staré hrábě posloužit jako originální držák na vínové skleničky, staré potrubí jako police a vyřazená paleta jako konferenční stolek.

Další oblíbené styly bydlení

  • Dnešní moderní styl – moderní materiály, barvy, technologie, design
  • Skandinávský styl – světlý, vzdušný inspirovaný severskými zeměmi
  • Retro styl – 60 až 80 léta
  • Provensálský styl – inspirováno pohostinnou Francií a levandulí
  • Venkovský – inspirován bydlením starého venkova, kde nechybí převážně dřevo a jiné přírodní materiály
  • Glamour – čistota, krása, dokonalost, lesk, luxus
Předchozí článekDekorativní folie na okna namísto záclon
Další článekModerní bydlení pro rok 2018

1 komentář

Comments are closed.