Domů Reality Nákup nemovitosti

Nákup nemovitosti

7978
2

Je právě teď ideální čas pro nákup nemovitosti?

Přemýšlíte o koupi nemovitosti, ale nejste si jistí, že je zrovna teď ten správný čas? Podívejte se na stručný článek o tom, jaká je aktuální situace na trhu s nemovitostmi a jak by mohl vypadat další vývoj. To vám může pomoci při rozhodování.

Vysoké ceny, které mohou dále růst

Aktuálně jsou na trhu s nemovitostmi vysoké tržní ceny. Je to způsobeno velkou poptávkou a nedostatečnou nabídkou. Dostupné hypotéky nalákali mnoho lidí, kteří snili o vlastním bydlení. Na základě složitých byrokratických procesů trvá nová výstavba poměrně dlouho, a tak se nové byty pro uspokojení poptávky objevují pomalu. Největší zájem je tradičně o byty v Praze, ale pozadu nejsou ani další kraje. Pokud se nestane radikální změna dostupnosti hypoték, či jiný výrazný otřes trhu, odborníci předpokládají, že ceny budou dále růst.

Výhodné hypotéky, které mohou být zdražovat

Nabídka hypotečních úvěrů se v této době stále drží blízko hranice historických minimálních hodnot. Úrokové sazby okolo 2 % jsou realitou a sehnat se dá klidně i výhodnější hypotéka. Většina hypoték nyní může pokrývat maximálně 85 % hodnoty nemovitosti, což však stále není dostatečnou překážkou pro její víceméně snadné získání. Do budoucna se však připravují nové regulace od České národní banky, které by měly vést ke zdražování hypoték a ztížení podmínek pro jejich dostání.

Nic neuspěchejte ani u vidiny lákavého nákupu

Máte pocit, že jste našli skvělou nemovitost a hned se po hlavně vrháte do nákupu? Jedná se o velký krok, kde se mohou chyby z unáhlenosti velmi nemile vymstít. Pečlivě zvažujte konkrétní nákup ze všech stránek a prověřte technický i právnický stav nemovitosti.

Předchozí článekVlašské ořechy
Další článekČeský nábytek z masivu zaujme moderním zpracováním i prvotřídní kvalitou

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.