Domů Magazín Útulné bydlení

Útulné bydlení

4353
0

Občas se stává, že člověk listuje katalogy, projíždí internetové stránky nebo se nechá inspirovat bydlením v modelově vybaveném pokoji nějakého bytového studia. To je sice vše v pořádku, ale má to jeden háček.

Jeden pokoj není totéž, co kompletní byt, a pak postrádá to i osobitost. Jako inspirace je to osvěžující, ale to, co činí domov domovem, jsou věci, které způsobují to, že se tam rádi vracíme. Může jít o obyčejný fotorámeček ze kterého se na nás usmívá milovaná osoba, ale i suvenýr z pěkné dovolené.  Pamatujte tedy na to, že útulného bydlení nedosáhnete pouze díky trendy nábytku, ale díky drobným detailům a dekoracím.

Pohodlná i elegantní sedací souprava

Sedací souprava je dominantou každého obývacího pokoje, a to jak v dobrém tak i špatném slova smyslu. Nabídka je dnes velmi pestrá a vybrat lze z mnoha barev, tvarů, materiálů a kvality. Správný výběr sedací soupravy ovlivní to, jak bude obývák vyhlížet. Buď se může stát příjemným místem, nebo naopak trnem v oku. Snažte se, aby sedačka tím trnem nebyla. Jedině tak docílíte útulnosti. Zjemnit ji mohou i ručně háčkované či šité polštářky nebo parádní přehoz.

Minimalistická obývací stěna

Pamatujete si ještě někteří těžkopádné obývací stěny ode zdi ke zdi, od země do stropu? Plné skleniček, hrníčků a suvenýrů? Rozhodně to moc útulně nepůsobí. Mnohem lepším řešením je minimalistická obývací stěna doplněná o solitéry, pokud se vám místnost bude zdát prázdná. Výtečným řešením pro větší obýváky je i zřízení relaxační zóny.

Doplňky a dekorace

Podle stylu vybavení je vhodné zvolit i doplňky a dekorace. Někdy je dokonce možné kombinovat i několik stylů dohromady a vůbec to neznamená, že retro vázička bude působit jako kýč v moderně pojatém bytě. Ovšem záleží na dalších barvách a doplňcích. K bezvadným doplňkům nepatří pouze vázičky či fotorámečky, ale i třeba stylová lampa, která mimo ozdoby splní i funkci praktickou.  Obklopte se věcmi a barvami, které na vás působí příjemně.

Předchozí článekFialová v ložnici – proč ne?
Další článekNejčastější chyby při úklidu